książki <3

Czasami jedna rzecz potrafi odmienić całe życie. W moim wypadku duży wpływ miały książki, więc opowiem Ci trochę o nich i przedstawię kilka naprawdę „mocnych pozycji”.

Odkąd zaczęłam poszukiwać sposobu na lepsze życie, wpadły mi w ręce pewne książki, które obudziły we mnie prawdziwy głód wiedzy życiowej.  Zaczęłam zauważać, że nasze życie zależy od nas samych i, co ważniejsze, nie powinniśmy się ograniczać wymówkami-np., że nie mamy odpowiednich znajomych czy urodziliśmy się bez odpowiednich talentów.

Przechodząc jednak do rzeczy, na początku zadaj sobie pytanie: „Czy jesteś zadowolony z życia jakim obecnie żyjesz? Czy pragniesz lepszego życia dla siebie i swojej rodziny i chcesz czuć się pewną siebie osobą?”

Jeśli tak, to te książki powinny Cię naprowadzić na odpowiednią ścieżkę lub przynajmniej wzbudzić ochotę na poszukiwanie „własnej drogi”.

 

1. Robert Kiyosaki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”

Wybrałam tę książkę, gdyż jako pierwsza poruszyła we mnie „niebo i ziemię”. Jest to książka o świadomości finansowej.

Dlaczego tak zadziałała na mnie?

Odpowiedz jest prosta: żyłam z dnia na dzień, oczywiście ucząc się i kształcąc, ale bez świadomości pozyskiwania wiedzy życiowej. Liczyłam tylko na znalezienie pracy w przyszłości, niewykorzystując innych możliwości. Ta publikacja otwarła mnie na coś nowego i na to, aby nie bać się zmian i wciąż próbować, nawet popełniając błędy.

Robert Kiyosaki, autor tej książki miał możliwość wychowywać się w dwóch środowiskach. Jego własnej rodziny i otoczenia ojca, który pomimo bardzo dobrego wykształcenia, zawsze miał kłopoty finansowe i jego doświadczenie nie przekładało się na sukces finansowy.

Natomiast tzw. „bogaty ojciec”, który był ojcem jego kolegi , dawał cenne rady i lekcje życiowe na temat przedsiębiorczości. Pokazywał Robertowi jak pomimo braku obszernego wykształcenia akademickiego, ale dzięki doświadczeniu życiowemu, można osiągać sukces.

„Bogaty ojciec” twierdził, że nie należy się bać porażki, ale trzeba próbować i uczyć się na własnych błędach.

Uważał, iż liczy się wiedza życiowa, a całe życie powinniśmy się doszkalać i to wykorzystywać. Przekazał też cenne wskazówki na temat tego, jak należy dzielić swoje wydatki oraz dlaczego akurat warto jest przejść w status biznesu i inwestycji.

Bardzo cenna pozycja do której zawsze powinno się wracać i wykorzystywać wiedzę napisaną przez czyjeś życie i wiedzę.

2. Robert Kyiosaki „ Biznes XXI wieku”

Książka bliska mojemu sercu oraz pewnie wielu ludziom na świecie osiągającym sukces dzięki wykorzystaniu bardzo potężnego biznesu dzisiejszych czasów – marketingu internetowego czy sieciowego.

Dzisiejszy świat z jednej strony zapewnia nam tyle możliwości, a z drugiej zaś strony gubimy się w nim i wprowadzamy się w stan „wyścigu szczurów”.

Pragniemy dobrego życia, pełnego luksusu i udogodnień, ale jednocześnie tracimy najważniejszą wartość – CZAS.

Chcemy zapewnić naszej rodzinie wszystko co najlepsze, ale w związku z podniesieniem standardów pogrążamy się w długach i przez to musimy pracować dłużej, ciężej i mało efektywnie. Tak ucieka nam młodość i z nadzieją na wymarzony okres starości pozwalamy na utratę naszego życia.

W tej publikacji odnajdziesz odpowiedzi na pytania, jak można odnieść sukces, przy jednoczesnym wydłużeniu czasu dla naszych bliskich.

Dzięki niej zasięgniesz pewnych rad,  jak zacząć zmieniać swoje życie i zacząć być „panem własnego losu”

Sam/a możesz się przekonać (nawet na tej stronie) jaką potęgą jest marketing internetowy czy sieciowy. Książka podpowiedziała mi wiele na temat tego, jak mogę rozwinąć skrzydła. Po pierwsze wiele rzeczy w moim życiu przetestowałam na własnej skórze. Studiuję i wiem, że nie jest to najlepszy sposób na przyszłość (oczywiście w moim przypadku, chociaż nie rezygnuję z planów zakończenia kształcenia). Na szczęście obudziłam się w miarę wcześnie i zaczęłam dzięki temu dziełu poszukiwać tańszej i pewniejszej metody na „własny biznes”. Dzięki temu mogę sobie pozwolić na godne życie, zdobywając dodatkowe fundusze, ale i ucząc marketingu. Przekonałam się, że jeśli umiesz się sprzedać i wiesz jak sprzedawać, to jak mówi Kiyosaki „nigdy nie będziesz głodny/a”. Jako przedsiębiorca, Kiyosaki wie jak ciężko jest wystartować w biznesie oraz, że najważniejsza jest praktyka. Z tego powodu stworzył bestseller, w którym uzmysławia nam,  że każdy może zacząć swoje życie od „Biznesu XXI wieku” i przestać ograniczać się.

3.Robet Kiyosaki „Kwadrant przepływu pieniędzy”

Kolejna z pozycji tego autora. Dodałam również i tę książkę do mojej listy, gdyż pokazuje ona inne spojrzenie na to co robimy.

Jest jak nagłe przebudzenie, aby wyrwać Cię z roli „etatowego pracownika”, a także pokazuje etapy, aby stopniowo przechodzić w wyższe poziomy finansowej niezależności.

Robert w tej książce przedstawia schemat„kwadratu przepływu pieniędzy”i opisuje, jak samemu/samej możesz zakwalifikować się do odpowiedniego miejsca w nim. Dzięki temu sam/sama ocenisz czy chcesz tam być, czy może warto by było coś zmienić.

Podane są również konkretne powody, dlaczego warto w ogóle się trudzić.

Jeśli chcesz zacząć kierować tym co dzisiaj robisz, by zmienić swoją finansową przyszłość – książka ta pomoże Ci obrać właściwy kierunek.

Tutaj już dokładniej czytamy o sferze, w której sam/a jesteś i czy taka pozycja Tobie odpowiada. Książka szerzej obejmuje temat, jak można dokonać przemiany poprzez początkową zmianę mentalności, a stopniowo i życia. Dla mnie – ciekawa lekcja życia.

4. Darren Hardy „Efekt kumulacji”

Książka,  której tak naprawdę nie wolno czytać bez zakreślacza czy notatnika. Dlaczego?W głównej mierze z powodu praktycznego podejścia do naszych nawyków i drobnych decyzji, które kształtują nasze życie. Tak naprawdę, to czy jesteś bogaty/a czy biedna, gruby/a czy chudy/a itd., zależy od dokonywanych przez Ciebie wyborów. Książka ta pomogła mi niezmiernie w walce z moimi problemami, więc grzechem byłoby jej nie uwzględnić.

Jak ją opisuje Brian Tracy: 

„Skrzynka ze skarbami pomysłów do osiągnięcia wielkich sukcesów, o których nie myślałeś, że są możliwe!”

Zgadzam się z tym i mogę powiedzieć, że „Efekt Kumulacji” jest skróconym, a zarazem przejrzystym przewodnikiem do sukcesu.

Kolejna recenzja Harleya Mackaya (autora bestsellera „Płyń z rekinami bez bycia pożartym na żywo”) opisuje książkę w ten sposób: „Życie nie przychodzi z instrukcją obsługi na sukces, dlatego Darren Hardy napisał  taką dla Ciebie. Efekt Kumulacji pokazuje w jaki sposób małe, mądre wybory składają się w całość i transferują Twoje życie”.

Nie pozwól, aby rutyna dnia codziennego Cię zabijała, wprowadź stopniowe kroki i rozwiń swoje skrzydła. Czy to tylko puste gadanie, nie wiem, ale może po przeczytaniu przekonasz się ile w tym prawdy.

Drobne, ale mądre decyzje + wytrwałość + czas = olbrzymi efekt

5.Dale Carnegie „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”

Kolejna świetna pozycja, zasługująca aby wracać do niej cały czas. Dzięki niej masz możliwość wyrobić sobie pewne nawyki i ułatwić porozumiewanie z innymi ludźmi.

Ośmielam się nawet twierdzić, że im więcej wykorzystasz rad z tej książki, tym więcej osiągniesz w życiu. Sama staram się je stosować w życiu i wiele spraw dzięki niej wyszło na światło dzienne.

Zaczęłam zmieniać siebie i wszystkie negatywne myśli i cechy zamieniać w pozytywne. Takie postępowanie umożliwiło mi łatwiejsze uzyskiwanie kontaktu z innymi i dodatkowo pozbywanie się „złej strony mocy” wewnątrz siebie.

Dosyć często mamy problemy z normalną komunikacją, którą utrudnia nam życie (tak było u mnie, ale nie chciałam odsuwać się od ludzi). Książka pomogła mi zrozumieć co należy zmienić. Wystarczy czasami po prostu dostosować odpowiednie metody do sytuacji, nie tracąc przy tym „swojej duszy”. Każdy z nas chce być lubianym, docenianym i uśmiechniętym człowiekiem. Książka ta może Ci w tym pomóc.

Jeśli chcesz, aby wiedza z tej książki była efektywna, musisz wzbudzić w sobie chęć nauczenia się i niezłomne postanowienie doskonalenia umiejętności współżycia z innymi.

„Ta pozycja ułatwi Ci swobodne poruszanie się w biznesie. Przyda się w życiu rodzinnym i towarzyskim.”

6. Anthony Robbins „Obudź w sobie olbrzyma”

Pozycja dosyć obszerna, ale pozwala na odkrywanie wewnątrz nas prawdziwego „olbrzyma”. Autor Anthony w dość przystępny sposób uświadamia dlaczego rozwój osobisty jest potrzebny oraz daje konkretne rady rozwijające niewiarygodne pokłady energii i umiejętności. Niektóre rady zawarte w tej książce służą mi cały czas i pozwalają na lepsze traktowanie samej siebie.

„Najważniejszą osobą dla nas powinniśmy być sami i jeśli siebie nie lubimy nasze życie nigdy nie będzie w pełni udane. Powinniśmy zacząć zmianę pozytywną od siebie i wtedy cały świat wokół będzie nam sprzyjał.”

Anthony pokazuje na własnym przykładzie i ludzi których zna, jak sobie radzić z negatywnymi uczuciami i jak je obracać w pozytywną moc.

Zachęcam Ciebie do jej przeczytania.  Mam nadzieję, że tak samo jak ja wyciągniesz wnioski i pozwoli Ci to na udoskonalenie siebie jeszcze bardziej.

7. Michał Wawrzyniak „Guru kultury”

Książka Michała jest swoistą autobiografią z zawartymi w niej radami na odniesienie sukcesu. Autor tej książki jest szkoleniowcem i mentorem. Dokładnie wie, jak przełożyć swoje umiejętności w wielki dochodowy biznes. Na swoim przykładzie pokaże Ci, jak budować swoją własną „markę” oraz jak dążyć do własnego celu, opierając się falom krytyki i hejtu.

Twoje pomysły i idee są godne pokazania światu, a dzięki tej książce masz możliwość dowiedzieć się, jak uwolnić swoją moc i zbudować własny biznes.

Michał przekazuję też wiedzę, jak wprowadzić zmiany do biznesu, aby utworzyć wymarzony „dream team” oparty na prawdziwych wartościach i wspólnym dążeniu do celu.

Książka napisana w dosyć charakterystyczny i kontrastowy sposób, może wzbudzać różne emocje, tak samo jak sama postać Michała.

Przeczytaj i sam przekonaj się co takiego wniesie w Twoje życie.

Jeśli jeszcze nie znasz tej osoby, zapraszam do ulubionego przeze mnie video

8. Michał Wawrzyniak „Nie Interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem”

Powiem tak od razu: jestem zainspirowana mocą Michała i tego, w jaki sposób udowodnił sobie i milionom ludzi na całym świecie, że nie chce być szarym i ponurym człowiekiem. Pokazuje swoje myśli przelane na papier – jak dochodził do tego, aby uwolnić się z sideł własnej toksycznej podświadomości i w dosyć kontrowersyjny sposób nakłania Cię do tego samego.

„Godzisz się na swoje życie, wystarczają Ci standardy w jakich żyjesz? Jeśli tak, to może Ci za wiele nie pomóc. To nie czas i miejsce na kogoś, kto się podda i powie: „moje życie jest skończone””

Masz osiągnąć szczyt własnych możliwości!! Przejdź do tego podręcznika życia i przekonaj się co możesz wynieść dla siebie.

9. T. Harv Eker „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie.”

Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto pragnie powiększyć swoje finansowe, umysłowe i emocjonalne bogactwo. Jest swoistą biblią człowieka przedsiębiorczego. Jeśli pragniesz zmiany w swoim życiu i masz dość życia w niedostatku, warto się z nią zapoznać. Autor zachęca czytelnika nie tylko do pobieżnego przeczytania jej w formie relaksu, ale do zagłębienia się w niej i wypróbowania w życiu jej zasad.

Autor tłumaczy dlaczego jedni są biedni, a drudzy bogaci i uczy przede wszystkim myślenia o głębszym znaczeniu, a nie tak zwanego myślenia „z dnia na dzień”.

Fragment książki: „Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom życia, musisz być gotowy na to, żeby „się puścić” – porzucić stary sposób myślenia i bycia, i przyjąć nowy. Wyniki w końcu zaczną mówić same za siebie.” To zdanie dokładnie pokazuje o czym jest ta książka.

Dzięki niej możesz odkryć w sobie wyższe pragnienia i zacząć budować lepsze „jutro” swojego życia.

10. Charles Duhigg „Siła nawyku”

Kolejna pozycja z cyklu jak zmienić nawyki, aby osiągać sukces. Mogę tutaj na wstępie dodać, że nie tylko pomaga w rozwoju osobistym, ale również zawiera w sobie wiele wskazówek na temat marketingu.

Pokazuje jak pracuje ludzki mózg i osobowość w odniesieniu do sprzedaży.

Naszym życiem kierują nawyki i w pewnej mierze wiele rzeczy robimy nieświadomie.

Jeśli masz problemy ze swoimi nawykami, może źle do nich podchodzisz: Czasami do zmiany trzeba się zmusić, nie zawsze jest tak pięknie, za to efekty mogą być tego warte. „

I tutaj cytat :” Małe zwycięstwa napędzają zmiany, przekształcając małe przewagi we wzorce, przekonując ludzi, że większe osiągnięcia są w ich zasięgu”.

Autor uświadamia w dostępny sposób jak nawyki społeczeństwa stymulują wybory ludzi oraz jak możesz skorygować swoje działania, osiągając rezultaty.

11. Eric Worre „Bądź Pro”

Jest to książka dedykowana wszystkim osobom, które zajmują się marketingiem sieciowym czy inną formą marketingu.

Jest to nie tyle zwykła książka, co konkretny podręcznik z odpowiednimi przykładami wziętymi z życia.

Eric jest zawodowym sprzedawcą sieciowym, a swoje rady przelał w formie książki, aby inni ludzie mogli korzystać i także odnosić  sukcesy.

Tę pozycję przeczytałam minimum trzy razy i wciąż do niej wracam. Konkretne przykłady i ich wykorzystanie ułatwią Tobie kontakt z ludźmi, a także pomogą rozwinąć umiejętności potrzebne w tej branży.

Polecam do zapoznania się z nią nawet, jeśli nie zajmujesz się marketingiem sieciowym. Dowiesz się, dlaczego tak wiele ludzi na świecie odnosi sukces w tej dziedzinie i poleca taki sposób zarabiania jako sposób na życie. Jeśli natomiast zajmujesz się branżą marketingu sieciowego, potraktuj ją jako podręcznik i zastosuj instrukcje do budowy własnego biznesu.

12. Robert Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi”

Pomimo, że tytuł tej książki brzmi dosyć groźnie, zawiera ona wiele ciekawych informacji na temat tego, jak ukształtowane są ludzkie zachowania i jak można to wykorzystać w lepszym porozumiewaniu się z ludźmi. Autor tej książki przedstawia przejrzysty opis mechanizmów, dzięki którym umożliwisz sobie wpływanie na innych ludzi oraz dowiesz się, jak przed takim wpływem się bronić.

Reguły, które rządzą naszym światem: reguła wzajemności, konsekwencji, społecznego dowodu słuszności oraz inne ukazane w tej książce szokują, bawią i uświadamiają nam jak sami działamy.

Polecam do przeczytania i przekonania się, czy sprawdzają się w naszym świecie. Bądź świadomy tego, jak łatwo każdy z nas ulega wpływom i oceń, czy umiesz się przed tym bronić.

13. MJ Demarco „Fastlane milionera”

Książka polecana przez ludzi, którzy odnieśli sukces, gdyż jak sami się przekonali, zawarte w niej informacje dokładnie odzwierciedlają to, jak postępowanie autora doprowadziło do bogactwa.

Jest to książka napisana przez człowieka, który sam osiągnął wiele w życiu. Można ją uznać za podręcznik rozwijania własnego biznesu.

Skierowana zwłaszcza do ludzi, którzy pragną od życia czegoś więcej i zawiera wiele sprawdzonych porad, co warto wykorzystać i zmienić w swoim postępowaniu.

Książka budzi wiele emocji i może wstrząsnąć Twoim światopoglądem, a jednocześnie zainspirować do wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Niektórzy twierdzą dosyć mocno, że jeśli przeczytasz tę książkę i nic ona nie wniesie do Twojego życia, to już nie ma dla Ciebie ratunku. Dosyć stanowcze stwierdzenie, ale przeczytaj i przekonaj się jaka jest prawda. Znajdź swoją motywację i dąż do tego, aby to osiągać.

To tylko niektóre z książek, które potrafią naprawdę ukształtować inne spojrzenie na rzeczywistość.

Z pewnością przeczytanie ich nie spowoduje skutków ubocznych, a jedynie pogłębi Twój rozwój osobisty. Zawarłam tu własne opinie i odczucia, ale oczywiście to jest tylko moje subiektywne zdanie, Ty natomiast możesz mieć inne.

Jeśli Ciebie również zaintrygowały te tytuły, polecam gorąco je przeczytać, jak również podzielić się swoją opinią czy może innymi pomocnymi pozycjami.

„To Ty masz uwierzyć w siebie jako pierwszy. To Ty masz siebie wspierać. To Ty masz sobie kibicować.

Masz być jak samo wspierająca się maszyna. To Ty musisz mieć odwagę aby być inny/inna.”

Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia.

Aleksandra Pizoń